مجله

برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

اگر به دنبال وب سایتی جذاب و کاربرپسند هستید, باید برای وب سایت خود از تصاویر استفاده کنید؛ به خصوص برای سایت های فروشگاهی یا گردشگری, نیاز به تصاویر زیادی برای وب سایت خود دارید. اما برای بارگذاری تصاویر در وب سایت باید به چند نکته توجه داشته باشید. استفاده از تصاویر بی کیفیت نه تنها موجب زیبایی وب سایت شما نخواهد شد, بلکه به کسب و کار شما هم لطمه وارد خواهد کرد. همچنین باید در نظر داشته باشید که تصاویر, حجم بسیار بالایی نسبت به متن دارند و سرعت لود سایت شما را کند خواهند کرد. برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس این کار رو به خوبی انجام می‌دهند.

اگر کاربران زیادی به طور همزمان وارد سایت شما شوند درخواست های زیادی به منابع سرور شما ارسال خواهدشد؛ پس در این صورت وب سایت کندی خواهید داشت و کاربران زیادی را از دست می دهید. برای رفع این مشکل و افزایش سرعت وب سایت خود, باید تصاویری که استفاده می کنید بهینه شده باشد. بهینه سازی و بهبود تصاویر به افزایش سرعت وب سایت شما کمک می کند. در این صورت کاربران و مشتریان زیادی را به دست خواهید آورد. راه های مختلفی برای بهینه سازی و بهبود تصاویر وجود دارد. یکی از این راه ها, استفاده از افزونه های مختلف است. در ادامه, برترین افزونه های بهنیه سازی تصاویر وردپرس را برای شما نام خواهیم برد.

افزونه optimole  :

یکی دیگر از افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس, افزونه ی optimole می باشد. این افزونه از ابزار های پیشرفته ای استفاده می کند و یکی از مدرن ترین افزونه های بهینه ساز تصاویر است. برای استفاده از  این افزونه نیاز به ساختن یک حساب کاربری دارید. با کمک این افزونه می توانید تغییرات زیادی را به تصاویر وب سایت خود بدهید؛ از جمله جایگزینی تصاویر, تغییر اندازه,کیفیت خوب در فشرده سازی  و بارگذاری تنبل یا lazy load . افزونه optimole  یک پیشخوان دیگر در خارج از پیشخوان وردپرس دارد که در آن گزارش های ماهیانه را می توانید مشاهده کنید. فشرده سازی ها در این افزونه به صورت خودکار انجام می شود. یکی از ویژگی های این افزونه مونیتورینگ و ردیابی آن است. با استفاده از این ویژگی عملیات دقیقی که بر روی تصاویر شما اجرا شده است و فضای ذخیره شده را ببینید.

افزونه smush :

اسموش پرو یکی از برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس است, که در بهبود سرعت وب سایت شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت . این افزونه تصاویر را به صورت خودکار هنگام آپلود فشرده سازی می کند. کیفیت تصاویر به زیبایی وب سایت شما افزوده خواهد کرد. با استفاده از این افزونه تصاویر را با حداکثر وضوح تنظیم خواهید کرد. افزونه smush  به طور همزمان می تواند ۵۰ عکس قدیمی را فشرده سازی کند. یک ویژگی اصلی این افزونه این است که اطلاعاتی را درمورد تصاویر به شما نشان خواهد داد،همچنین میزان ذخیره سازی فضا  قابل مشاهده است.

افزونه EWWW Image Optimizer :

افزونه ewww هم یکی از افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس است. این افزونه به علاوه ی اینکه بهنیه سازی و فشرده سازی تصاویر وب سایت شما را انجام می دهد، امکان رمزگذاری را هم برای تصاویر فعال می کند. این افزونه محدودیتی برای حجم تصاویر نخواهد داشت. برای مثال اگر افزونه ای تصاویری با حجم ۵ مگ را بهینه سازی می کند این افزونه بدون محدودیت حجم این کار را انجام خواهد داد. برتری که افزونه ی ewww نسبت به بقیه ی افزونه ها دارد این است که تصاویر را بعد از آپلود و بهینه سازی با پروتکل ssl ایمن خواهد کرد. این افزونه حجم تصاویر را بدون افت کیفیت پایین می آورد و امکان بهینه سازی عکس های قدیمی را هم دارد. به این نکته توجه داشته باشید که افزونه ی ewww بهینه سازی تصاویر را با سرور سایت شما انجام خواهد داد. برای استفاده از این افزونه نیازی به ثبت نام ندارید اما اگر امکانات بیشتری موردنیاز شما است باید کد API دریافت کنید. افزونه ی ewww بهینه سازی فایل هایی با فرمت pdf , png , gif , jpg را به صورت خودکار انجام می دهد.

افزونه ی Imagify :

افزونه ی Imagify توسط کمپانی wp media نوشته شده است. این شرکت معروف, شرکتی است که افزونه ی محبوب wp rocket را ارائه داده است. یکی از مهم ترین مزایای افزونه ی Imagify این است که قابلیت تبدیل تصاویر را به فرمت webp دارد. این افزونه دارای سه سطح برای کاهش و بهینه سازی تصاویر دارد. سطح اول سطح normal است که فشرده سازی تصاویر وردپرس را بدون افت کیفیت انجام می دهد. سطح دوم به نام aggressive است که شاید تا حدی کیفیت تصاویر افت پیدا کند اما از روش فشرده سازی قوی تری استفاده می کند. سطح سوم, سطح Ultra است که پیشرفته ترین و قوی ترین متد برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر است.

افزونه ی ShortPixel :

یکی دیگر از برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس, افزونه ی ShortPixel است. این افزونه تمام تصاویر وب سایت شما از جمله تصاویر کتابخانه رسانه وردپرس یا تصاویر گالری را بهینه سازی می کند. افزونه ی ShortPixel هیچ محدودیتی روی حجم عکس ها ندارد. یکی از ویژگی هایی که به محبوبیت این افزونه کمک کرده این است که می توانید تصاویر را با نسخه ی webp ایجاد کنید. این فرمت برای گوگل بسیار محبوب است پس به بهینه سازی وب سایت شما کمک زیادی خواهد کرد. بعد از نصب باید کلید api را بدون هزینه دریافت کنید. این افزونه در صورت نیاز شما, فرمت تصاویر را از png به jpg تغییر می دهد و بهینه سازی فایل های pdf و gif را هم انجام می دهد. همچنین می تواند بهینه سازی تصاویر را به صورت تجمیعی انجام دهد.

افزونه ی re smush.it :

افزونه re smush.it افزونه ای است که بهینه سازی تصاویر با فرمت های png , jpg , gif را انجام می دهد و به بهبود بارگذاری وب سایت شما کمک می کند. این سرویس در cms های مختلف هم از آن استفاده شده است. تصاویر وب سایت خود را بر حسب نیاز از ۰ تا ۱۰۰ مشخص می کنید. این عدد کیفیت تصویر بعد از بهینه سازی را مشخص خواهد کرد. هرچه عدد انتخابی شما به ۱۰۰ نزدیک تر باشد, کیفیت بهتری از تصاویر خواهید داشت و بهینه سازی پیشرفته تر خواهد بود.

افزونه هایی که در مقاله نام برده شد و توضیح مختصری برای شما نوشته شده, از سری افزونه های حرفه ای و محبوب در زمینه ی بهینه سازی تصاویر است. سعی بر این داشتیم که با انتشار  این مقاله, گزیده ای کوتاه برای کمک به بهینه سازی تصاویر وب سایت شما کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *