مجله

افزایش سرعت سایت وردپرسی با افزونه اسموش

smush-pro

افزونه WP Smush Pro افزونه‌ای کاربردی و قدرتمند در کاهش حجم تصاویر وب‌سایت است. این افزونه بهینه‌ساز، عملیات کاهش حجم و فشرده‌سازی تصاویر شما را بدون افت کیفیت انجام می‌دهد. مدیریت بهتر حجم تصاویر آپلود شده، منجر به کاهش حجم کلی صفحه شده و در نتیجه سرعت وب‌سایت وردپرسی شما افزایش خواهد یافت. افزونه اسموش پرو به‌عنوان بهترین افزونه بهینه‌ساز وردپرس شناخته شده است. با کمک این افزونه، دیگر نیازی به یادگیری و استفاده از نرم‌افزارهایی از جمله فتوشاپ و … برای بهینه سازی نخواهید داشت؛ زیرا اسموش پرو به‌صورت خودکار این کار را انجام خواهد داد. در این مقاله به برسی و آموزش افزونه WP Smush می پردازیم

چرا WP Smush Pro بهترین انتخاب ممکن بهینه سازی تصاویر است؟

 • افزونه اسموش فشرده‌سازی تصاویر شما را بدون افت کیفیت انجام می‌دهد.
 • هنگامی که این افزونه را در وب‌سایت خود نصب می‌کنید، تعداد عکس‌هایی که به بهینه‌سازی نیازمند هستند، به شما اعلام خواهد شد. سپس تنها با یک کلیک می‌توانید به‌صورت گروهی و یک جا تصاویر خود را بهینه کنید. (عملیات اسموش گروهی)
 • درصورتی‌که بخواهید علاوه بر فایل‌های رسانه‌ای خود، فایلی را خارج از دایرکتوری بهینه کنید، می‌توانید با افزودن آن، بهینه‌سازی را شروع کنید.
 • بارگذاری تنبل تصاویر یکی دیگر از ویژگی‌های افزونه اسموش پرو است. lazy load موجب می‌شود تا فقط تصاویری که در معرض دید کاربران است لود شوند. این ویژگی کمک می‌کند تا سرعت سایت شما افزایش پیدا کند و از پهنای باند کمتری استفاده شود. در نتیجه رضایت کاربران شما را به هنگام استفاده از وب‌سایتتان به ارمغان خواهد آورد.
 • افزونه WP Smush Pro ، از تمام فایل‌های رسانه‌ای پشتیبانی می‌کند. به‌راحتی می‌توانید تصاویر خود را با فرمت‌های مختلفی از جمله jpeg، png، webp، gif، svg و … فشرده و کم‌حجم کنید.
 • این افزونه تأثیری مستقیم بر روی بهینه‌سازی وب‌سایت شما دارد زیرا بهینه‌سازی تصاویر از شرایط سئوی خوب وب‌سایت است و وب‌سایتی که سئوی خوبی داشته باشد، می‌تواند در کسب‌وکار و فعالیت خود موفق شده و میزان فروش و موفقیت بیشتری را تجربه کند.
 • افزونه اسموش پرو، امکان بازیابی تصاویر فشرده شده را به شما خواهد داد.
 • فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر موجب صرفه‌جویی در منابع هاست و سرور می‌شود. فشرده‌سازی اتوماتیک تصاویر، به شما کمک می‌کند تا از منابع موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجوی گوگل به‌خوبی بهینه‌سازی کنید. که در آموزش افزونه WP Smush به این موضوع اشاره شده است.
 • اسموش پرو تصاویر وب‌سایت شما را که فرمت PNG دارد به‌صورت خودکار به فرمت JPEG تبدیل خواهد کرد و برای تبدیل این فرمت، شما عزیزان نیاز به هیچ‌گونه صرف زمان و انرژی نخواهید داشت.
شماری از ویژگی های فوق العاده افزونه اسموش پرو
شماری از ویژگی های فوق العاده افزونه اسموش پرو

حضور اسموش پرو در این محل الزامی است!

اگر حضور در یک جایگاه مناسب و رتبه خوب در نتایج جستجو گوگل برای شما اهمیت دارد، افزونه  WP  Smush Pro از مهم‌ترین ابزارهای موردنیاز سایت شماست. با این افزونه بدون نیاز به دانش کدنویسی می‌توانید تمام کارهایی که برای بهینه‌سازی تصاویر وب‌سایتتان نیاز است، فقط با یک کلیک انجام دهید. همچنین باید توجه داشته باشید که قابلیت super-smush (از سری ویژگی ها افزوده شده در نسخه ۲۰۱۶ ) این افزونه، از الگوریتم فشرده‌سازی پیشرفته استفاده می‌کند. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصاویر خود را ۲ برابر بیشتر از حالت عادی، فشرده و بهینه‌سازی کنید.

آموزش افزونه WP Smush

 1. پس از نصب این افزونه بر روی وب‌سایتتان، عنوانی با نام “اسموش پرو” به پنل پیشخوان وب‌سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد.
 2. گزینه اسموش پرو چندین زیرمجموعه دارد. از جمله داشبورد، اسموش گروهی، مسیر اسموش، بارگذاری تنبل تصاویر، CDN و …
 3. در بخش “داشبورد” اطلاعاتی کلی از این افزونه به شما داده می‌شود. برای مثال می‌توانید تعداد عکس‌هایی که تا کنون در وب‌سایت خود اسماش کرده‌اید را مشاهده کنید. درصورتی‌که بخواهید گزینه‌های CDN، WEBP یا بارگذاری تنبل تصاویر را فعال‌سازی کنید، می‌توانید از این بخش اقدام کنید. همچنین یک سری اطلاعات در مورد روند اسموش گروهی، مسیر اسموش یا بارگذاری تنبل تصاویر نوشته شده است که به شما کمک می‌کند تا بیشتر با این ویژگی‌ها آشنا شوید.
 4. بخش بعدی “اسموش گروهی” است. این قسمت به شما نمایش می‌دهد که چه تعدادی از عکس‌های وب‌سایت شما نیاز به اسموش دارند. گزینه‌ای در این صفحه قرار دارد که با کلیک بر روی آن، تمامی عکس‌های موردنیاز به‌صورت گروهی فشرده و بهینه‌سازی خواهند شد. در این بخش تنظیماتی هم وجود دارد که می‌توانید آپشن‌هایی از جمله سوپر اسموش، تغییر اندازه تصاویر و … را به آنها اضافه کنید.
 5. به بخش “مسیر اسموش” رسیدیم. این بخش برای مواقعی است که شما بخواهید تصاویری را غیر از تصاویر وب‌سایت خود فشرده‌سازی یا بهینه کنید. با اضافه‌کردن مسیر تصاویر دلخواه از این بخش، می‌توانید عکس‌هایی را غیر از عکس‌های وب‌سایت خود نیز بهینه‌سازی کنید.
 6. در بخش ” بارگذاری تنبل تصاویر” می‌توانید قابلیتی فوق‌العاده را به وب‌سایت خود اضافه کنید. با افزودن قابلیت lazy load افزونه اسموش پرو به وب‌سایت خود، می‌توانید تنها تصاویری را لود کنید که در معرض دید کاربر است. این ویژگی موجب افزایش سرعت وب‌سایت خواهد شد. در بخش تنظیمات بارگذاری تنبل تصاویر، می‌توانید انواع فایل‌ها و فرمت‌هایی که قرار است شامل این قابلیت شوند را مشخص کنید. همچنین می‌توانید سرنوشت تصاویری که قرار نیست نمایش داده شوند را از این بخش، مشخص کنید. برای مثال در حالت محو باشند یا اسپینر یا … .
 7. بخش بعد، بخش ” cdn” ها است. این بخش یکی از ویژگی‌های پرکاربرد این افزونه است که می‌تواند سرعت وب‌سایت شما را تا چندبرابر افزایش دهد. بخش cdn افزونه Smush pro ، تصاویر بزرگ را با حجمی مناسب ذخیره و بهینه‌سازی می‌کند. سپس به‌صورت مستقیم از چند سرور در اختیار بازدیدکنندگان وب‌سایت شما قرار خواهد داد. وجود سرورهای مختلف باعث می‌شود تا تصاویر از سروری لود شوند که به کاربر نزدیک‌تر است. در نتیجه تصاویر، با سرعت بیشتری به بازدیدکنندگان سایت نمایش داده می‌شود.
 8. بخش “WebP محلی” بخش بعدی افزونه بهینه‌ساز است. با کمک این بخش می‌توانید نسخه‌های webp تصاویر خود را در اختیار مرورگرها قرار دهید. اگر مرورگری از فرمت webp پشتیبانی نکرد، نگران نباشید؛ اسماش پرو آنها را به فرمت‌های jpeg و png تبدیل خواهد کرد.
 9. بخش بعد، بخش”ادغام‌ها” در افزونه اسموش پرو است. با استفاده از این بخش می‌توانید آمار و دکمه‌های اسماش را برای بلوک‌های گوتنبرگ، صفحه ساز ویژوال کامپوزر یا … اضافه کنید.
 10. در بخش آخر یعنی بخش ” تنظیمات ” افزونه WP Smush Pro می‌توانید تنظیمات عمومی و کلی افزونه را پیکربندی کنید. برای مثال، اگر نیاز به بازیابی تصاویر یا بازگشت به کارخانه دارید، می‌توانید از قسمت تنظیمات این فرایند را انجام دهید.

بهینه‌سازی تصاویر موجب کم‌شدن حجم وب‌سایت شما می‌شود. این موضوع به شما کمک می‌کند تا سرعت بارگذاری سایت و تصاویر افزایش پیدا کند. اگر بارگذاری وب‌سایت شما بسیار زمان بر باشد، ممکن است مشتری یا کاربران به‌سرعت از وب‌سایت شما خارج شوند و برای لود کامل تصاویر یا صفحه صبر نکنند. پس هر وب‌سایتی نیازمند یک افزونه بهینه‌سازی تصاویر است. در پایان، وردپرس سریع برای داشتن تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر در دنیای مجازی کسب‌وکارها، این افزونه کاربردی را به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهد.

دانلود افزونه smush pro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *