مجله

افزایش سرعت ووکامرس

افزایش سرعت ووکامرس

یکی از موضوعات مهم برای مدیران فروشگاه های وردپرس، افزایش سرعت ووکامرس و بارگذاری سریع فروشگاه است. اگر فروشگاه شما دیر بارگذاری شود، کاربران سایت شما را بسته و به سایت رقیب مراجعه خواهند کرد. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که اگر سرعت صفحات فروشگاه شما بالا باشد فروش شما هم بیشتر خواهد شد و کاربران تجربه ی بهتری از خرید خواهند داشت .

بررسی سرعت

در ابتدا باید بتوانید سرعت ووکامرس خود را  برسی کنید؛ سپس با روش هایی که به شما در ادامه پیشنهاد می دهیم سرعت ووکامرس را بهبود ببخشید و تاثیر آن را مشاهده کنید. با انجام تست سرعت و آنالیز دقیق، مشکلات سایت خود را راحت تر رفع خواهید کرد.   WebPagetest, Pingdom, Google PageSpeed Insights و GTMetrix ابزارهایی هستند که می توانیدبرای تست سرعت از آن ها استفاده کنید.

افزایش سرعت ووکامرس
افزایش سرعت ووکامرس

راهکار های افزایش سرعت ووکامرس

در ادامه به چند نکته توجه کرده و برای بهبود سرعت و افزایش سرعت ووکامرس وب سایت خود، استفاده کنید.

۱- قالب ووکامرس

برای ووکامرس باید قالبی را انتخاب کنید که در کنار زیبایی از سرعت مناسبی برخوردار باشد. سعی کنید قالبی را انتخاب کنید که امکانات مورد نیاز شمارا داشته باشد تا نیازی به نصب افزونه ی اضافی نداشته باشید. می توانید از قالبی استفاده کنید که با ویرایشگر گوتنبرگ سازگار باشد و نیازی به صفحه ساز مجزا نداشته باشید.

۲-تصاویر بهینه

حتما برای فروشگاه و محصولات خود از تصاویر زیادی استفاده خواهید کرد. بیشترین حجم مصرفی را تصاویر در بر می گیرند. باید توجه داشته باشید که تصاویر خود را بهینه سازی کنید و از کاهش سرعت وب سایت خود جلوگیری کنید. برای بهینه کردن تصاویر فروشگاه خود می توانید از قابلیت lazy load استفاده کنید و یا فرمت webp را برای تصاویر خود در نظر بگیرید.

۳- استفاده از کش

حافظه کش نسخه ای از درخواست های کاربران سایت شما، در مرورگر یا سرور هاست ذخیره می کند و در درخواست های بعدی از آن استفاده می کند. این کار نه تنها باعث افزایش سرعت فروشگاه شما خواهد شد؛ بلکه فشار را بر روی سرور کاهش خواهد داد. برای استفاده از این قابلیت می توانید از افزونه های جانبی استفاده کنید. افزونه های wp rocket  و wp total cache در این زمنیه افزونه های مناسبی هستند.

۴- دیتابیس ووکامرس

تمام اطلاعات سایت شما در بانک اطلاعاتی یا دیتابیس قرار دارد. اطلاعات دیتابیس ووکامرس شامل محصولات، پرداخت، موجودی و سفارش می باشد .هنگام ورود کاربر، اطلاعات از دیتابیس فراخوانی می شود و در صورت ثبت سفارش درخواستی به سرور هاست شما ارسال خواهد شد. با افزایش درخواست ها، مدت زمان پاسخگویی به آن ها افزایش پیدا کرده و اگر دیتابیس شما بهینه نباشد سایت شما دچار کندی خواهد شد. بازبینی ها یکی از مواردی است که باید پاکسازی شود. وردپرس از پست های شما نسخه های مختلفی تهیه می کند و با افزایش پست ها این عدد افزایش پیدا کرده و باعث کند شدن سایت خواهد شد. برای پاکسازی این موارد می توانید افزونه ی wp rocket را نصب کنید . وارد قسمت تنظیمات database  شوید و گزینه ی revisions  را فعال کنید. افزونه به طور خودکار حذف و پاکسازی را انجام خواهد داد.

نکته ی دیگری که لازم است در دیتابیس ووکامرس به آن بپردازیم پاکسازی اطلاعات بیهوده است. ووکامرس بعد از پردازش اطلاعات ،اطلاعاتی را که نیاز ندارد به طور خودکار پاکسازی می کند؛ اما برخی از این موارد باقی می ماند که مورد نیاز ما نخواهد بود و فضای دیتابیس شمارا بیهوده پر می کند. پس از مدتی برای پردازش اطلاعات جدید فضا وجود نخواهد داشت. پاکسازی به صورت دستی زمان زیادی را از شما خواهد گرفت . می توانید با نصب افزونه ی wp- optimize این قابلیت را به طور اتوماتیک فعال کنید .

۵- بهبود تنظیمات ووکامرس

پیکربندی وردپرس و ووکامرس بر روی  سرعت سایت شما تاثیر گذار است . در ابتدا اگر افزونه و قالبی را غیرفعال کرده اید و به آن نیاز ندارید، آن را حذف کنید. سپس می توانید آدرس صفحه ی ورود مدیر وردپرس را تغییر دهید، تا از حملات ddas  جلوگیری کنید. در صفحه ی وبلاگ، تعداد پست های وب سایت را کمتر از ۱۰ تا تعیین کنید؛ به این دلیل که اگر ترافیک وبلاگ زیاد باشد، منابع سرور به مشکل خواهد خورد. وارد تنظیمات وردپرس شوید. در بخش خواندن گزینه ی “بیشترین تعداد نوشته ها در برگه وبلاگ” را روی ۱۰ قرار دهید.

راه حل بعدی برای بهبود تنظیمات ووکامرس قابلیت pingbacks است. وقتی قابلیت pingbacks  فعال است به سایت شما اطلاعات اسپم ارسال می شود . پس بهتر است از تنظیمات گفتگو گزینه های زیر را به این شکل تغییر دهید.

افزایش سرعت ووکامرس

در آخر به موضوع نظرات می پردازیم. اگر روزانه تعداد نظرات زیادی برای محصولات خود دریافت می کنید، بهتر است آن را صفحه بندی کنید. درصورتی که علاقه ای به دریافت نظرات ندارید، می توانید از قسمت پیکربندی ووکامرس تب مربوطه را غیرفعال کنید.

سعی کردیم موارد مهمی که به شما کمک می کند تا فروشگاهی با سرعت بالا داشته باشید را بیان کنیم. قبل از استفاده از این نکات، سرعت ووکامرس خود را بررسی کنید تا بعد از انجام این نکات نتیجه ی تغییر سرعت فروشگاه خود را ببینید.
نتیجه ی فرآیند خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *