مجله

بهترین روش کاهش حجم تصاویر سایت وردپرسی

کاهش حجم تصاویر

تصاویر یکی از مواردی است که کاربران را به وب سایت شما جذب کرده و سایت شمارا شیک می کند. اگر کاربر بخواهد تنها فقط متن در وب سایت شما ببیند, قطعا خسته خواهد شد و از وب سایت شما خارج می شود. پس استفاده نکردن از تصاویر برای وب سایت تا حدی غیرقابل قبول است. نکته ای که برای استفاده از تصاویر باید به آن توجه داشته باشید, حجم تصاویر و عکس هایی است که در وب سایت خود استفاده می کنید. باید به دنبال راهکار هایی برای کاهش حجم تصاویر وب سایت خود باشید. حجم بالای تصاویر ممکن است, سرعت وب سایت شما را کند کرده و از دید دیگری به سایت شما ضربه وارد شود. راهکار های متفاوتی برای کاهش حجم تصاویر وجود دارد که قصد داریم تمام آن هارا برای شما بازگو کنیم.

روش های کاهش حجم تصاویر وب سایت

برای بهینه سازی تصاویر وب سایت وردپرس خود, از سه روش می توانید استفاده کنید. این روش ها به شما کمک خواهد کرد تابه خوبی بتوانید تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید و جلوی کند شدن وب سایت خود را بگیرید.

این روش ها شامل :

  1. استفاده از نرم افزار های کاهش حجم عکس
  2. مراجعه به وب سایت های فشرده سازی تصاویر
  3. نصب و استفاده از افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

۱- نرم افزار فشرده سازی حجم تصاویر :

یکی از روش هایی که می توانید تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید, استفاده از نرم افزار هاست. نرم افزار های زیادی در این زمینه فعالیت دارند که شناخته شده ترین آن, نرم افزار فتوشاپ می باشد. نرم افزار های دیگری که به نام نرم افزارهای مدیریت تصاویر شناخته می شوند هم می توانند گزینه ی خوبی برای شما باشند. مانند نرم افزار ACD See .
اگر از ابتدای تغییرات عکس خود را با فتوشاپ اصلاح کرده اید, فقط کافی است که ذخیره سازی آن را بر روی حالت بهینه سازی تنظیم کنید و در پایان تصویر خود را با کاهش حجم و بدون افت کیفیت تحویل بگیرید. برای استفاده از این روش, شما باید تصاویر را فشرده سازی کنید و بعد در سایت آپلود کنید. اگر بخواهید عکس هایی که از قبل در وب سایت استفاده کرده اید را بهینه سازی کنید, باید ابتدا آن هارا از وب سایت خود دانلود کنید و پس از بهینه سازی دوباره در وب سایت قرار دهید. زمان زیادی را برای فشرده و بهینه سازی دستی از دست خواهید داد. علاوه بر زمان, باید عملیات دانلود و آپلود را چندین بار تکرار کنید.

۲-مراجعه به وب سایت های فشرده سازی :

این روش, یکی از بهینه ترین روش ها برای بهینه کردن تصاویر است. در این روش, شما باید به وب سایت مراجعه کنید. تصویر مورد نیاز را در این سایت آپلود می کنید. بهینه سازی انجام می شود و شما عکس را از وب سایت دانلود کرده و در وب سایت خود بارگذاری می کنید. با استفاده از این وب سایت ها می توانید میزان کیفیت و فشرده سازی تصاویر را انتخاب کنید. اگر توجه کرده باشید, در این روش هم باید آپلود و دانلود مکرر انجام دهید و زمان زیادی برای فشرده سازی صرف خواهد شد. از برترین وب سایت های فشرده سازی تصاویر می توان به compressor.io, tinypng.com و … اشاره کرد.

۳- استفاده از افزونه بهینه سازی وردپرس

فشرده سازی و بهینه کردن تصاویر وب سایت فرآیندی زمان بر است و استفاده از افزونه های بهینه سازی تصاویر راهکاری راحت تر خواهد بود. کلیه فرآیند بهینه سازی با استفاده از این روش به صورت خودکار انجام می شود. در این روش, شما باید افزونه مورد نظر را دانلود و نصب کنید. پس از آن, باید تنظیمات اولیه را در افزونه شخصی سازی کنید. در این قسمت که تنظیمات را سفارشی سازی می کنید, فشرده سازی خودکار را فعال کنید. بعد از انجام این تنظیمات, تمام تصاویر وب سایت شما بهینه می شود و از این پس هرتصویری که در وب سایت خود بارگذاری می کنید بهینه سازی می شود و دیگر نگران حجم تصاویر خود نخواهید بود. با استفاده از این افزونه های وردپرس , کاهش حجم تصاویر به صورت گروهی بر روی وب سایت شما امکان پذیر خواهد بود و اتلاف وقت برای کاهش حجم تصاویری که در وب سایت شما بارگذاری شده است نخواهید داشت. در مقاله ” برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس” , برترین افزونه هارا برای شما نام برده ایم. در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

افزونه های فشرده سازی :

۱- افزونه wp-smush : این افزونه به زبان های مختلفی ترجمه شده است و محبوبیت خاصی دارد. افزونه اسموش دو نسخه دارد . نسخه پرمیوم و رایگان. نسخه پرمیوم که نسخه ای حرفه ای است, امکانات بیشتری برای فشرده سازی و بهینه کردن به شما خواهد داد. این افزونه بدون افت کیفیت, تصاویر را کم حجم می کند. با این افزونه تصاویر در تمام فرمت ها, قابل بهینه سازی خواهند بود. فشرده سازی همزمان ۵۰ تصویر در کتابخانه وردپرس هم صورت می گیرد.
برای دانلود و نصب افزونه اسماش پرو کلیلک کنید.

بهینه سازی تصاویر وردپرس
افزونه اسماش پرو

۲- افزونه SEO Friendly : افزونه SEO Friendly Images Pro, یک افزونه محبوب در زمینه بهینه سازی تصاویر وب سایت است. این افزونه به شما کمک می کند که تصاویر شاخص و تصاویر محتوای وب سایت خود را بهینه سازی کنید. علاوه بر بهینه سازی تصاویر, این افزونه امکانات بیشتری را به شما خواهد داد. امکاناتی مانند اجرای خودکار تگ alt و title که کمک می کند تا رتبه بهتری در گوگل بگیرید. این افزونه درکنار بهینه سازی تصاویر شما, تمامی لینک های وب سایت را بهینه سازی می کند. برای دانلود و نصب افزونه SEO Friendly Images Pro کلیک کنید.

افزونه سئو خودکار تصاویر
افزونه سئو خودکار تصاویر

۳- افزونه بهینه سازی reSmush.it : این افزونه فشرده سازی تصاویر با فرمت های png , jpg و gif را دارد. حداکثر تا ۵ مگابایت حجم تصاویر را کاهش می دهد. با کمک افزونه reSmush امکان این را خواهید داشت تا میزان کاهش حجم تصاویر و عکس های وب سایت را خودتان تنظیم کنید.

افزونه های فوق, از برترین افزونه هایی بودند که برای بهینه سازی تصاویر وب سایت به شما کمک خواهند کرد. برای مطالعه بیشتر در این زمینه و انتخاب افزونه مورد نیاز خود می توانید از مقاله “برترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس” استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *